Wpływ Saturna Wpływ Saturna

postheadericon Wpływ Saturna

Współczesne wydawnictwa astrologiczne przedstawiają długie listy „dzieci” Saturna. I tak wśród polityków wymienia się tu Wood- rowa Wilsona – prezydenta USA z czasów I wojny światowej, Mao Tse Tunga, kanclerza Konrada Adenauera, przywdziewającego z okazji różnych uroczystości płaszcz krzyżacki, francuskich mężów stanu Pierre’a Mende’s-France’a, Michela Debré oraz Richarda Nixona, prezydenta USA – który musiał się podać do dymisji z powodu afery Watergate. Zawiłe kombinacje układów niebieskich Saturna zrodziły takie osobistości, jak: Moliere, Sir Issac Newton, Montaigne, Beniamin Franklin, Champollion (uczony, który pierwszy znalazł klucz do hieroglifów egipskich), Louis Pasteur, malarze – Henri Matisse, Utrillo etc, Skandalizujący opinię publiczną wybitny pisarz amerykański Henry Miller podobno jest znakomitym przykładem wpływu Saturna, doprowadzającego do ekshibicjonizmu ostrych pasji erotycznych człowieka.

Wpływowi Saturna przypisuje się słynne sabaty czarownic, czyli nocne zloty czarownic i złych duchów, odbywane na gołych (łysych) szczytach gór. Wiedźmy nacierały nagie ciało odpowiednim mazidłem, wsiadały na miotłę, ożóg albo grabie. Wylatywały następnie przez komin, by udać się na miejsce zbiórki. Spotkaniu przewodniczył szatan w postaci kozła. Po ustaleniu planu działań na najbliższy okres – jak szkodzić ludziom najbardziej skutecznie – zbierano się do wspólnej uczty, kończącej się orgią.

Owa schadzka czarownic odbywała się w sobotę, zwaną sobótką (sabbata sagarum). Był to dzień poświęcony Saturnowi – stąd też np. angielska nazwa soboty – Satur-day.

Leave a Reply